فرشته-اکبری

فرشته اکبری شاعری با آینده درخشان

فرشته اکبری متولد نهم شهریورماه ۱۳۷۲ در همدان‌ و هم اکنون نیز ساکن این شهر است.او از دوران ابتدایی علاقه‌مند به خوندن داستان و شعر بود و از طرفداران مجله “کیهان بچه‌ها” بود و درس انشا از همان زمان از علاقمندی‌هایش به شمار می‌آمد.

علاقمندی‌

یکی دیگر از علاقمندی‌های فرشته اکبری، تحصیل در رشته بازیگری و یا نویسندگی سینما بود و با توجه به اینکه هنرستانی در این رشته برای دختران در همدان فعالیت نمی‌کرد، ریاضی را به عنوان رشته دبیرستان خود انتخاب کرد. اما انگیزه تحصیل در رشته سینما همچنان در او زنده بود.

کنکور

این هدف باعث شد که سال ۱۳۹۰ در کنکور سراسری هنر شرکت کند و با رتبه ۵۰۱ در این آزمون، پذیرفته شود .اما به دلایلی شرایط تحصیل وی در سینما فراهم نشد، مسیر خود را تغییر داد و در رشته باستان‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا همدان مشغول به تحصیل شد.

خبرنگاری

فرشته اکبری در سال ۱۳۸۷ و در سن ۱۵ سالگی به واسطه حضور در گروه فرزانگان دبیرستان، در دوره آموزشی خبرنگاری سازمان دانش‌آموزی شرکت کرد و از همان سال به عنوان خبرنگار کار خود را آغاز کرد.او به مدت پنج سال خبرنگار خبرگزاری پانا و هفته‌نامه همدان۱۴۰۰ بود. و از سال ۱۳۹۲ نیز همکاری خود را با پایگاه خبری همدان نیوز و روزنامه سراسری هدف و اقتصاد ادامه داد.

ماهنامه فرهنگی، ورزشی اکباتان

فرشته اکبری در سال ۱۳۹۴ نیز فعالیت در عرصه خبر را با سردبیری در ماهنامه فرهنگی، ورزشی اکباتان دنبال کرد . و هم‌اکنون نیز سردبیر پایگاه خبری همدان نیوز است.

علاقه به شعر

او در کنار خبرنویسی به ترانه و شعر نیز علاقمند شد و از سال ۱۳۹۱ آغاز به نوشتن در این بخش کرد. و این روند به سرودن اشعار سپید و نوشتن متون ادبی ختم شد.فرشته اکبری در سال ۱۳۹۸ تصمیم به چاپ اشعار سپید خود با عنوان “هزار خرده سکوت” گرفت که این کتاب توسط انتشارات ستاره جاوید، به زودی  چاپ خواهد شد.

از فروشگاه اینترنتی کتاب انتشارات ستاره جاوید دیدن نمائید

One thought on “فرشته اکبری شاعری با آینده درخشان

  1. از اشعار زیبای خانم اکبری معلومه که خیلی در زندگی شخصی شون رنج کشیدن ارزوی موفقیت دارم براشون و البته کتابشون هم خیلی خیلی عالی بود من که لذت بردم

Comments are closed.